Newsy
CZYTASZ O:
Ile Google zarobiło na Androidzie?
0

Ile Google zarobiło na Androidzie?

by testuJEŻ27 stycznia 2016

31 miliardów dolarów przychodów i 22 miliardy dolarów zysku – tyle gigant z Mountain View zarobił na swoim systemie operacyjnym. Takie kwoty padły w zeznaniach jednego z prawników Oracle. Firmy, która domaga się od Google odszkodowania.

Spór między przedsiębiorstwami rośnie w siłę. Sześć lat temu Google zostało oskarżone o naruszenie patentów Oracle przy tworzeniu Androida. Główne oskarżenie dotyczy własności intelektualnej związanej z językiem oprogramowania Java, której właścicielem jest właśnie Oracle. Jedna z prawniczek firmy podczas składania zeznań w sądzie federalnym przedstawiła wyliczenia, z których wynika, że Android przyniósł Google 31 mld dolarów przychodów.

Przeczytaj:  [TEST] Sony Xperia M4 Aqua - Recenzja

Treść zeznania wyraźnie zdenerwowała oskarżonego. Prawnik giganta z Mountain View twierdzi, że dane pochodzą z poufnych dokumentów i nigdy nie powinny zostać podane publicznie. Jednocześnie podkreśla ich nieprawdziwość. W oświadczeniu Google czytamy: „[Google] nie informuje o przychodach i zyskach generowanych przez Androida w oderwaniu od przychodów i zysków generowanych przez całą spółkę. Te niepubliczne dane finansowe są niezwykle wrażliwe, a ich publiczne ujawnienie mogłoby w znaczny sposób zaszkodzić działalności firmy Google”.

Jak Ci się podobało?
Uwielbiam
0%
Zainteresowany
0%
Takie o...
0%
Co?
0%
Nienawidzę
0%
Rozczarowany
0%
About The Author
testuJEŻ