Newsy
CZYTASZ O:
Żywotność baterii Samsunga Galaxy S7 znacznie wyprzedzi iPhone 6S
0

Żywotność baterii Samsunga Galaxy S7 znacznie wyprzedzi iPhone 6S

by testuJEŻ11 lutego 2016

Żywotność baterii jest problemem, który spędza sen z powiek producentów smartfonów na całym świecie, więc w końcu pojawiają się dobre wiadomości.

Nadchodzący flagowy telefon od Samsunga, zgodnie z najnowszymi doniesieniami, nie będzie miał konkurencji jeśli chodzi o wytrzymałość baterii. Dziennikarz Eldar Murtazin twierdzi, że S7 będzie w stanie wyświetlić 17 godzin wideo przy pełnej jasności ekranu.

Byłby to spory wyczyn, który zostawia w tyle wszystkie dotychczasowe smartfony, wliczając w to Samsunga Galaxy S7, którego sam producent  ocenił na 13 godzin. iPhone 6S jest zdaniem Apple w stanie odtworzyć 11 godzin wideo w wersji HD.

Przeczytaj:  Samsung Galaxy S7 będzie szybciej niż nam się wydaje

Co może spowodować taki skok? Jest kilka możliwych rozwiązań. Jednym z nich jest większy akumulator. Niedawne przecieki sugerują, że Samsung zdecyduje się na 3000 mAh, czyli o prawie 500 jednostek więcej niż w poprzednim modelu. Możliwe jest także to, że procesor będzie bardziej wydajny, choć nie wiadomo, czy będzie to niestandardowy układ Exynos czy nowy Qualcomm Snapdragon 820.

Przeczytaj:  Samsung Galaxy J1 - Dane techniczne

Jest jeszcze system operacyjny: przy przyjaznym dla baterii Androidzie 6.1 Marshmallow i optymalizacji dla TouchWiz, oszczędności energii mogą znacznie wpłynąć na wydajność telefonu.

Niezależnie od rozwiązania, wielu konsumentów z chęcią kupi smartfon o zwiększonej żywotności baterii. Warto zauważyć jednak, że Samsung nie wydał żadnego oficjalnego komunikatu dotyczącego Galaxy S7.

Jak Ci się podobało?
Uwielbiam
0%
Zainteresowany
0%
Takie o...
0%
Co?
0%
Nienawidzę
0%
Rozczarowany
0%
About The Author
testuJEŻ