Newsy
CZYTASZ O:
Naprawiałeś iPhone’a w nieautoryzowanym serwisie? Masz problem
0

Naprawiałeś iPhone’a w nieautoryzowanym serwisie? Masz problem

by testuJEŻ15 lutego 2016

Apple dzięki nowej aktualizacji systemu iOS ma możliwość zablokowania smartfonów, które nie były naprawione w odpowiednim serwisie.

Od jakiegoś czasu na forach internetowych z całego świata pojawiają się informacje odnośnie tajemniczego Błędu 53, który pojawia się na wyświetlaczach telefonów. Jego następstwem jest blokada urządzenia. Internauci ustalili, że wszystkie takie przypadki mają dwie ze sobą coś wspólnego: naprawa w nieautoryzowanym serwisie i aktualizacja systemu na iOS 9.3.

Przeczytaj:  Nowy iPhone już na początku roku?

Błąd 53 jest bezpośrednio związany z TouchID, czyli czytnikiem linii papilarnych i oznacza jego nieautoryzowaną wymianę. Do tej pory takie działania nie wiązały się z żadnymi konsekwencjami, jednak nowy iOS został wyposażony w funkcję weryfikacji zgodności czytnika z innymi podzespołami telefonu.

Apple tłumaczy, że działanie ma na celu zabezpieczenie urządzenia przed oszustami, bo TouchID jest wykorzystywany także do dokonywania transakcji finansowych z użyciem iPhone’a. Argument sytuację poniekąd usprawiedliwia, jednak cień na wszystko rzuca fakt, że posiadacze tych smartfonów nigdy nie zostali poinformowani o takich działaniach. Dodatkowym utrudnieniem jest też to, że nie ma możliwości ponownego uruchomienia urządzenia z nieoryginalnym czytnikiem, nie istnieje też żaden poradnik odnośnie tego jak można problem rozwiązać.

Przeczytaj:  Touch ID wraca do iPhone’a!
Jak Ci się podobało?
Uwielbiam
0%
Zainteresowany
0%
Takie o...
0%
Co?
0%
Nienawidzę
100%
Rozczarowany
0%
About The Author
testuJEŻ