Newsy
CZYTASZ O:
Amazon podbije rynek smartfonów?
0

Amazon podbije rynek smartfonów?

by testuJEŻ1 lutego 2016

Firma planuje umieścić swoje usługi w telefonach z systemem Android.

Jak dotąd, jedynym spektakularnym sukcesem Amazonu w zakresie smartfonów był Fire Phone. To jednak nie zepchnęło firmy na bok. Wręcz przeciwnie, mówi się, że jest to powód przyjęcia innej strategii w dążeniu do podbicia tej części rynku.

Według najnowszych doniesień, Amazon nawiązał kontakty z producentami Androida i planuje głębokie zintegrowanie swoich usług z ich oprogramowaniem. Takie wdrożenie na poziomie produkcji może zajść znacznie dalej niż tylko wstępne wyposażenie w aplikację. Może to skutecznie przekształcić smartfony w Fire Tablet z usługami Amazona. Zamiast pojedynczego Fire Phone, mielibyśmy wiele smartfonów Amazona występujących pod różnymi markami.

Oczywiście przed firmą stroi ogromne wyzwanie przekonania producentów do przyjęcia ich propozycji. Dobrze rozegrane, może skutecznie zablokować dostęp do usług Google Play.

Co więcej, googlowska klauzula o antyfragmentacji oznacza, że producenci muszą korzystać z usług Google na wszystkich swoich urządzeniach z Androidem, jeśli chcą stałego dostępu do sklepu Google Play. Innymi słowy, żadne inne działania nie są dopuszczalne, nawet jako małe doświadczenia na boku. Działania Amazona mogą zmusić giganta z Mountain View do zmiany swojej polityki.

Jak Ci się podobało?
Uwielbiam
0%
Zainteresowany
100%
Takie o...
0%
Co?
0%
Nienawidzę
0%
Rozczarowany
0%
About The Author
testuJEŻ