Newsy
CZYTASZ O:
CES 2016: Huawei Mate 8 – oficjalna prezentacja
0

CES 2016: Huawei Mate 8 – oficjalna prezentacja

by testuJEŻ16 lipca 2017

Huawei Mate 8 jest, zdaniem producenta, przełomowym modelem. Smartfon jako pierwszy został  wyposażony w Kirin 950. O co chodzi?

Kirin 950 jest nowym procesorem Huawei, dostępnym w ośmiordzeniowej wersji 2,3GHz. Dla porównania, jego przeciwnik (Kirin 925) miał moc 2x mniejszą. Wydajność karty graficznej wzrosła o 125%. Nie skraca to jednak pracy orgomnej baterii (4000 mAh). Dokładnie odwrotnie, jedno pełne naładowanie powiększa potencjalny czas działania aż o 70%. Z danych technicznych trzeba wspomnieć jeszcze o 6″ ekranie Full HD, 32 lub 64GB pamięci wbudowanej, 3 lub 4GB RAM, czy aparacie z rozdzielczością 16Mpx.

Przeczytaj:  CES 2016: Smartfon Acer'a z Windowsem 10 Mobile
Huawei stawia na bezpieczeństwo

M8 został wyposażony w czytnik linii papilarnych nowej generacji z nową technologią zabezpieczeń. Jest okrągły, co zdaniem producenta polepsza identyfikację użytkownika o 10%. Ochrona w systemie dopasowania ma trzy poziomy, a sam czujnik działa dwa razy szybciej niż we wcześniejszym modelu.

W smartfonie zastosowane zostały także dwa standardy interfejsu czytnika (Fast Identity Online i Android M). Ma to zwiększyć bezpieczeństwo płatności online. Mocny procesor umożliwia szyfrowanie danych w czasie rzeczywistym, co także wpływa na ochronę. W M8 zastosowano system zabezpieczenia danych z zewnętrznej karty pamięci. Niemożliwe jest odczytanie jej zawartości bez wcześniejszego podania hasła.

Przeczytaj:  Huawei Ascend G630 - Dane techniczne

Huawei M8 na papierze wygląda całkiem obiecująco. Czy w rzeczywistości okaże się równie zaawansowany technologicznie jak produkty konkurencji? To pokażą dopiero testy, ale z pewnością jest to smartfon, na który warto zwrócić uwagę.

Jak Ci się podobało?
Uwielbiam
0%
Zainteresowany
0%
Takie o...
0%
Co?
0%
Nienawidzę
0%
Rozczarowany
0%
About The Author
testuJEŻ