Newsy
CZYTASZ O:
Technologia OLED już w iPhone 7S
0

Technologia OLED już w iPhone 7S

by testuJEŻ10 marca 2016

Apple ma wprowadzić długo wyczekiwaną zmianę technologii wyświetlacza na OLED do 2017 roku.

Wiele wcześniejszych doniesień sugerowało, że Apple zamierza pozostać przy technologii LCD do 2018 roku i dopiero wtedy wyposażyć pierwszy smartfon w OLED. Jednak najnowsze informacje z Chin pokazują, że plany mogły nieco ulec zmianie. Nikkei twierdzi, że gigant z Cupertino skierował się do Samsunga i LG – dwóch wiodących marek stosujących OLED – żeby sprawdzić, czy będą w stanie wypuścić określoną liczbę ekranów do momentu wypuszczenia nowego iPhone’a.

To z kolei sugeruje, że ograniczenia dostaw spowodowane przez to przyspieszenie oznaczać będzie, że OLED zostanie umieszczony początkowo tylko w modelach top-end takich jak iPhone 7S lub iPhone Pro. Będzie to również oznaczać, że ten debiut zbiegnie się z premierą iPhone 7S, a więc nie będzie mu towarzyszyć ogromna technologiczna zmiana, taka jaka miałaby miejsce w 2018 roku. Wtedy wówczas Apple ma stworzyć pogrubiony i zakrzywiony projekt dla iPhone 8.

Skąd więc ten pośpiech? Według doniesień chodzi o przestój w sprzedaży smartfonów. Analitycy przewidują, że 2016 będzie pierwszym rokiem w historii, kiedy to Apple zanotuje spadek sprzedaży iPhone’ów. Czy nowy, błyszczący ekran OLED z głęboką czernią i większymi kontrastami to sposób na kryzys? Nie jesteśmy pewni, ale zmiana na plus zawsze jest mile widziana.

Jak Ci się podobało?
Uwielbiam
0%
Zainteresowany
0%
Takie o...
0%
Co?
0%
Nienawidzę
0%
Rozczarowany
0%
About The Author
testuJEŻ