Newsy
CZYTASZ O:
Facebook, Google, WhatsApp i Snapchat planują poważne ulepszenia w prywatności
0

Facebook, Google, WhatsApp i Snapchat planują poważne ulepszenia w prywatności

by testuJEŻ22 marca 2016

Podczas wojny na szyfrowanie pomiędzy Apple i FBI, swoje stanowisko postanowiła zająć Dolina Krzemowa.

Według doniesień, trzy spośród wiodących na świecie firm technologicznych są nastawione na poprawienie ochrony prywatności swoich użytkowników w najbliższym czasie. Według „The Guardian” Facebook, Google i Snapchat planują znacznie udoskonalić technologie zabezpieczeń. Mówi się, że z kolei WhatsApp stworzy „roletę szyfrowania” dla połączeń głosowych.

Każdego miesiąca z aplikacji Facebooka korzysta około miliarda użytkowników, co oznacza, że nowy system szyfrowania będzie miał wpływ na około 1/7 światowej populacji. Firma rozważa także wzmocnienie bezpieczeństwa w aplikacji Messenger. Tymczasem Snapchat opracowuje bezpieczny system powiadamiania, a Google bada projekt szyfrowania e-maili.

Warto zauważyć, że wszystkie z tych projektów rozpoczęły się jeszcze prze bitwą sądową Apple z Departamentem Sprawiedliwości.

Apple obecnie walczy z FBI, bo nie chce zgodzić się na ominięcie szyfrowania w iPhone, aby dzięki temu umożliwić rządowi USA pełny dostęp do smartfona jednego ze sprawców strzelaniny w San Bernardino, w której zginęło 14 osób.

Jak Ci się podobało?
Uwielbiam
0%
Zainteresowany
100%
Takie o...
0%
Co?
0%
Nienawidzę
0%
Rozczarowany
0%
About The Author
testuJEŻ