Newsy
CZYTASZ O:
Windows 10 Mobile w końcu dostępny dla starszych Lumii
0

Windows 10 Mobile w końcu dostępny dla starszych Lumii

by testuJEŻ21 marca 2016

Po miesiącach domysłów, zapowiedzi i nieosiąganych celów, Microsoft jest w końcu gotowy do wprowadzenia nowego systemu operacyjnego do starszych telefonów.

Wielu właścicieli smartfonów Lumia działających na Windows Phone 8.1 w końcu mogą aktualizować swoje oprogramowanie i cieszyć się z niektórych uniwersalnych cech oprogramowania nowej generacji. Pierwszymi modelami z taką możliwością są: Lumia 430, Lumia 435, Lumia 532, Lumia 535, Lumia 540, Lumia 635 (1 GB RAM), Lumia 640, Lumia 640 XL, Lumia 735, Lumia 830 i Lumia 930. Więcej telefonów zostanie uwzględnionych w późniejszym czasie, a Microsoft doradza użytkownikom, aby pobrali aplikację UpdateAdvisor, który sam wyszukuje dostępne aktualizacje.

Przeczytaj:  Spotify zrezygnuje z Windows Phone?

Obecnie jedynymi smartfonami na rynku z systemem Windows 10 Mobile są Lumia 950 i Lumia 930 XL. Microsoft testował i zapowiadał wprowadzenie aktualizacji od zeszłego lata, ale wstrzymywał się z wprowadzeniem jej aż do teraz. Osoby, które zdecydują się na aktualizację systemu będą mogły korzystać z aplikacji Universal Windows, zaprojektowanych tak, aby działały na wszystkich platformach.

Przeczytaj:  Nokia Lumia 735 - Dane techniczne

Nowością jest także narzędzie Continuum, które pozwala na podłączenie do telefonu myszy i klawiatury oraz korzystanie z niego jak z komputera stacjonarnego. Ciekawostką jest także kompatybilność z Windows Hello, który pozwala na odblokowanie urządzeń przez patrzenie na nie. Użytkownicy będą mogli także zmieniać rozmiar ikonek na pulpicie.

Jak Ci się podobało?
Uwielbiam
0%
Zainteresowany
0%
Takie o...
0%
Co?
0%
Nienawidzę
0%
Rozczarowany
0%
About The Author
testuJEŻ