Newsy
CZYTASZ O:
Instagram planuje namieszać w publikacji zdjęć
0

Instagram planuje namieszać w publikacji zdjęć

by testuJEŻ23 marca 2016

Facebook już to zrobił, tak samo Twitter, a teraz Instagram planuje zrobić ten sam krok. Firma ogłosiła swoje plany co do rozpoczęcia publikowania postów bez uwzględnienia czasu dodania postu.

Obecnie wszystkie zdjęcia na Instagramie wyświetlają się użytkownikom w ścisłym porządku chronologicznym. Ale aplikacja należąca do Facebooka wkrótce otrzyma algorytm, który będzie promować posty, które uzna za te, które najbardziej Cię zainteresują. Kolejność zdjęć i filmów w kanale będzie opierać się na prawdopodobieństwie jak bardzo zainteresuje Cię treść i jakie są Twoje relacje z publikującym. Twórcy aplikacji zaznaczają, że wszystkie posty będą w dalszym ciągu dostępne, po prostu wyświetlą się w innej kolejności.

Przeczytaj:  Spotify zrezygnuje z Windows Phone?

Według Instagramu użytkownicy przegapiają ponad 70% kanałów, które śledzą. To dlatego, że wraz z wzrostem popularności aplikacji, zwiększyła się także liczba publikowanych informacji. W rezultacie nie widzimy wielu zdjęć, które mogłyby nas zainteresować.

„Jeśli Twój ulubiony muzyk udostępni wideo z ostatniego koncertu, materiał będzie na Ciebie czekał kiedy się obudzisz, bez względu na to ile kont śledzisz i w jakiej strefie czasowej mieszkasz” – pisze Instagram.

Przeczytaj:  Obrazy drukowane - technologia dostępna w zasięgu ręki

Firma nie przedstawiła jeszcze dokładnego terminu wprowadzenia zmian, ale mówi, że zobaczymy je w ciągu najbliższych miesięcy. Jest to ruch, który odzwierciedla tendencję w serwisach konkurencyjnych, ponieważ zarówno Facebook ani Twitter nie publikują na liniach czasu użytkowników informacji w kolejności chronologicznej.

Jak Ci się podobało?
Uwielbiam
0%
Zainteresowany
0%
Takie o...
0%
Co?
0%
Nienawidzę
0%
Rozczarowany
100%
About The Author
testuJEŻ