Newsy
CZYTASZ O:
MWC 2016: nowości od LG
0

MWC 2016: nowości od LG

by testuJEŻ29 lutego 2016

LG zwykle nie prezentuje swoich flagowych modeli na MWC. Zeszłoroczny G4 pojawił się dopiero pod koniec kwietnia. Jednak firma zdaje się dostosowała premierę G5 do swojego wielkiego rywala, Samsunga.

Koreański producent z pewnością przyspieszył wprowadzanie innowacji w swoim najnowszym smartfonie. Modułowy telefon z możliwością wymiary baterii i tak jak to jest w Samsungach Galaxy, „zawsze włączony” wyświetlacz. Modułowa konstrukcja pozwala na dodanie kilku opcji, takich jak LG Cam Plus, która oferuje fizyczne przyciski zasilania, nagrywania czy zoomu.

Firma zaprezentowała także moduł LG Hi-Fi Plus, który posiada technologię próbkowania i obsługuje nagrania wysokiej jakości dźwięku 384 KHz. Moduł może być używany jako część LG G5, a po podłączeniu do komputera staje się oddzielnym urządzeniem.

Przeczytaj:  [TEST] LG G Flex 2 - Recenzja

Jeśli chodzi o dane techniczne nowego flagowca to będzie on wyposażony w procesor Snapdragon 820 CPU i 5,3-calowy wyświetlacz quad-HD. Będzie miał też aparat wyposazony w szerokokątny zakres 130 stopni, co zdaniem firmy pozwala na uchwycenie zakresu obrazu takiego samego, jakie ma ludzie oko.

Poza nowym smartfonem, LG zaprezentowało coś, co firma nazywa „Przyjaciołmi”. Jest to szereg nowych funkcji i dodatkowych urządzeń podłączanych do G5 bezprzewodowo lub z pomocą kabla. Wśród nich jest nowy telefon LG 360. Działa po podłączeniu do urządzenia mobilnego, który go także zasila. Ma swoje własne ekrany, po 1,88 cala o rozdzielczość 960×720 px.

Przeczytaj:  Moduły w smartfonie LG G5?

Producent zaprezentował także LG 360 CAM, czyli samodzielny aparat z dwoma obiektywami nagrywającymi wideo w jakości 2K. Urządzenie łączy się bezprzewodowo z G5. Kolejny na liście Przyjaciół jest Rolling Bot, czyli system domowego monitoringu. Robot jest w kształcie kuli i można go oczywiście kontrolować przy użyciu smartfonu. Jego możliwości obejmują obsługiwanie sprzętu domowego, sterowanie telewizorem, a nawet opiekę nad zwierzętami.

Ostatnim Przyjacielem jest Smart Controller. Zbudowany w połączeniu z francuską firmą Parrot, kontroler jest pilotem do smatrfonu, który współpracuje oczywiście z G5.

Przed rozpoczęciem MWC firma ogłosiła również nową serię smartfonów X, LG X Cam i LG X, które były bardzo wyczekiwane podczas konferencji, ale nie zostały w ogóle wspomniane.

Jak Ci się podobało?
Uwielbiam
0%
Zainteresowany
100%
Takie o...
0%
Co?
0%
Nienawidzę
0%
Rozczarowany
0%
About The Author
testuJEŻ