Newsy
CZYTASZ O:
MWC 2016: nowości od Sony
0

MWC 2016: nowości od Sony

by testuJEŻ26 lutego 2016

Tempo w jakim Sony wypuszczał na rynek swoje modele flagowe w ostatnich latach było zaskakująco szybkie. Nie przełożyło się jednak na wzrost sprzedaży, na jaki liczyła firma.

Produkty były  dobrej jakości, a w pewnych aspektach wyprzedzały nawet konkurencję, tak jak wyświetlacz 4K w Xperii Z5.

Obecnie Sony wypuściła gamę smartfonów serii X, z których pierwsze nazywają się Xperia X oraz Xperia XA. Oba modele zostały zaprezentowane na konferencji prasowej z okazji MWC, tak samo jak douszny osobisty asystent, nowy projektor i asystent mający konkurować z Amazon Echo.

Najpierw telefony. Xperia X została wyposażona w 5- calowy wyświetlacz 1080p, hybrydowy procesor Snapdragon 650 i aparat 23Mpx z autofokusem. Dla porównania XA ze średniej półki cenowej ma 5- calowy wyświetlacz 720p, procesor MediaTek MT6755 i aparat 13 Mpx. Sony potwierdziło, że sprzedaż urządzeń rozpocznie się latem 216, chociaż dokładny termin oraz cena nie zostały jeszcze ogłoszone.

Jednak konferencja prasowa to nie tylko smartfony. Sony zaprezentowało także Xperię Ear, czyli dousznego asystenta, który będzie łączył się z telefonem i na bieżąco informował użytkownika o powiadomieniach czy zmianach pogody. W formie projektu koncepcyjnego pojawił się także Xperia Agent, czyli osobisty asystent, który ma stać się bezpośrednią konkurencją dla Amazon Echo. Będzie on kontrolował i komunikował się z inteligentnymi urządzeniami domowymi.

I wreszcie, Sony pokazał także plan projektora Xperia, który ma zamieniać każdą powierzchnię na interaktywny ekran.

Jak Ci się podobało?
Uwielbiam
100%
Zainteresowany
0%
Takie o...
0%
Co?
0%
Nienawidzę
0%
Rozczarowany
0%
About The Author
testuJEŻ