Newsy
CZYTASZ O:
MWC 2016: nowości od Samsunga
0

MWC 2016: nowości od Samsunga

by testuJEŻ1 marca 2016

Samsung zawsze prezentuje swój najnowszy model flagowego telefonu na MWC. Biorąc pod uwagę, że jest to największy producent smartfonów na świecie, sprawa jest poważna.

W ubiegłym roku mogliśmy uczestniczyć w specjalnej imprezie rozpakowującej Galaxy S6, a teraz byliśmy świadkami oficjalnej premiery Samsunga Galaxy S7 i S7 Edge. Jeśli chodzi o dane techniczne to S7 w dużej mierze okazał się tym, czego się spodziewaliśmy. 5,1 calowy wyświetlacz AMOLED, 4GB pamięci RAM i czterordzeniowy procesor Snapdragon 820 lub Exynos w zależności od regionu. Wyświetlacz jest „zawsze włączony” co zdaje się być nadchodzącym trendem w smartfonach, bo najnowszy LG też został wyposażony w taką funkcję. Nowy Galaxy S7 ma baterię o pojemności 3000 mAh z możliwością ładowania bezprzewodowego, co powinno okazać się ogromnym ulepszeniem w porównaniu do poprzednika, tak samo jak powrót wejść na kartę microSD.

Przeczytaj:  Samsung Galaxy Tab 3 8.0 SM-T310 - Dane techniczne

Na konferencji usłyszeliśmy takie oficjalne ogłoszenie Samsunga Galaxy S7 Edge, który może okazać się najlepiej zaprojektowanym smartfonem w historii. Jego specyfikacja będzie bardzo podobne do zwykłego S7, ale będzie miał większy wyświetlacz 5,5 cala oraz pojemniejszą baterię 3600 mAh.

Nie podano żadnych informacji odnoście cen urządzeń, ale wiemy, że telefony będą rozsyłane od 11 marca, więc przedsprzedaż rozpocznie się już za kilka dni.

Oba telefony używają nowego systemu „podwójnych pikseli”, który ma zapewnić osiągnięcie większej jasności zdjęcia o 95% i znaczne poprawienie jakości fotografii wykonywanych przy słabym świetle.

Firma wykonała także duży ukłon w kierunku VR, zapowiadając wprowadzenie nowych funkcji i produktów skupionych wokół wirtualnej rzeczywistości. Na konferencji pojawiał się Mark Zuckerberg, który chwalił VR i opowiadał o tym jak Facebook wkrótce wypuści aplikacje dedykowane dla VR.

Przeczytaj:  Sony Xperia M5 debiutuje w Polsce

Samsung zaprezentował także nowy aparat Gear 360, który wykorzystuje dwa 16 Mpx obiektywy „rybie oczy”, które będą wykorzystywane zarówno przy zdjęciach jak i wideo. Będzie działać także w połączeniu z przekładnią VR. Jedną z najciekawszych fukcji Gear 360 jest to, że bezpośrednio z niego można udostępniać materiały na YouTube czy Facebooku.

Przed konferencją pojawiały się pogłoski, że zaprezentowany zostanie także nowy Galaxy Tab S3, ale jak dotąd nie zostały wspomniane.

Jak Ci się podobało?
Uwielbiam
100%
Zainteresowany
0%
Takie o...
0%
Co?
0%
Nienawidzę
0%
Rozczarowany
0%
About The Author
testuJEŻ