Newsy
CZYTASZ O:
Nowa technologia pozwoli na ładowanie telefonu raz w tygodniu?
0

Nowa technologia pozwoli na ładowanie telefonu raz w tygodniu?

by testuJEŻ18 marca 2016

Może szykować się przełom w kwestii wytrzymałości baterii, który oznaczać będzie koniec obowiązkowego conocnego ładowania.

O jakiegoś czasu największą bolączką producentów technologii użytkowej jest wytrzymałość baterii. Podczas gdy nasze telefony, tablety, komputery stają się coraz bardziej nowoczesne i zaawansowane, większość z nich nie potrafi przetrwać dłużej niż dobę bez ładowania.

Naukowcy z Pohang University of Science and Technology w Korei Południowej dokonali przełomu. Opracowani coś co sami nazywają zminiaturyzowaną komórką tlenku (SOFC), która jest połączeniem stali nierdzewnej z elektrolitem cienkowarstwowym i elektrodą o minimalnej pojemności cieplnej. W efekcie otrzymali ogromny wzrost wydajności i trwałości w porównaniu do obecnych akumulatorów litowo-jonowych. Co znaczy ogromny? Naukowcy twierdzą, że ich wynalazek jest w stanie pozwolić dornom na ponad godzinny lot, co w przełożeniu na zużycie energii przez smartfony daje tygodniowy zapas energii.

Przeczytaj:  CES 2016: Huawei Mate 8 - oficjalna prezentacja

Nie podano terminu, w którym moglibyśmy się spodziewać, że nowe baterie zostaną wprowadzone do technologii konsumenckich, jednak musicie przyznać, że wizja ładowania smartfonu raz w tygodniu jest bardzo ciekawa.

 

Jak Ci się podobało?
Uwielbiam
0%
Zainteresowany
100%
Takie o...
0%
Co?
0%
Nienawidzę
0%
Rozczarowany
0%
About The Author
testuJEŻ