Newsy
CZYTASZ O:
Rekordowa sprzedaż smartfonów w 2015 roku
0

Rekordowa sprzedaż smartfonów w 2015 roku

by testuJEŻ8 lutego 2016

Smartfony w zeszłym roku przekroczyły kolejną barierę popularności: 1,4 miliarda sprzedanych sztuk. Dobra wiadomość? Niezupełnie.

Według nowego raportu Strategy Analytics, sprzedaż telefonów komórkowych wzrosła o 12% w porównaniu z rokiem poprzednim. Mimo to branża odnotowała spowolnienie. Widać to w danych z ostatniego kwartału. W tym czasie zanotowano zaledwie 6% wzrost w porównaniu z analogicznym okresem 2014 roku. Tym samym ustanowiony został dodatkowy rekord najwolniejszego tempa wzrostu sprzedaży w historii branży.

Przeczytaj:  Będą grupowe rozmowy na Skype dla Androida, iOS i Windows 10 Mobile

Nie wygląda na to, żeby twórcy raportu chcieli wyłącznie stworzyć zamieszanie. Przywołują dane dotyczące nasycenia rynku w Chinach i pozostałych głównych miejscach zbytu, a także „obawy konsumentów o przyszłość gospodarki światowej”. Według raportu potwierdzeniem tej teorii jest także ostatnie ogłoszenie przez Apple rekordowej sprzedaży iPhonów w 2015 roku. Ma to być osiągnięcie szczytu, a przed bolesnym upadkiem może uratować firmę wyłącznie wkroczenie na nowe rynki, takie jak Indie czy Nigeria.

Przeczytaj:  Windows 10 w końcu trafi do starszych Lumii

Podsumowując, pięciu największych producentów smartfonów z 2014 roku utrzymało swoje pozycie. Są to kolejno: Samsung, Apple, Huawei, Lenovo Motorola oraz Xiaomi. O dobrym roku może w szczególności mówić Huawei, bo jako jeden z nielicznych osiągnął wynik 100 milionów sprzedanych urządzeń w ciągu roku.

Jak Ci się podobało?
Uwielbiam
0%
Zainteresowany
0%
Takie o...
0%
Co?
0%
Nienawidzę
0%
Rozczarowany
0%
About The Author
testuJEŻ