Newsy
CZYTASZ O:
iPhone 7 Plus z podwójnym tylnym aparatem?
0

iPhone 7 Plus z podwójnym tylnym aparatem?

by testuJEŻ3 lutego 2016

Minie trochę czasu, zanim na rynek wejdzie nowy iPhone, ale spekulacje na temat możliwych nowych funkcji już zaczynają się pojawiać.

Analityk Ming-Chi Kuo, który jest wiarygodnym źródłem jeśli chodzi o plotki technologiczne, opublikował notatkę z badań, nabytą przez Mac Rumours, w której mówi, że Apple pracuje nad wersją iPhona 7 Plus z dwoma aparatami z tyłu. Jest to o tyle możliwe, że firma w zeszłym roku wykupiła izraelskie przedsiębiorstwo Linx Imaging, zajmujące się aparatami fotograficznymi i na pewno wykorzysta nowy nabytek. Technologia Linx pozwala na użycie wielu czujników, które zmniejszają rozmiar systemu aparatów.

Przeczytaj:  Facebook, Google, WhatsApp i Snapchat planują poważne ulepszenia w prywatności

Wszystko nabiera sensu w kontekście uzyskania w zeszłym tygodniu przez Apple zgody na wykorzystanie mniejszej sferycznej fotokomórki i obiektywu, który eliminuje wybrzuszenie powstające na telefonie.

Podwójna konstrukcja aparatu, zgodnie z przewidywaniami Kuo, ma zostać użyta do stworzenia obrazów o wysokiej rozdzielczości, a nie dwóch osobnych zdjęć, czy chociażby ich wersji 3D. Obiektywy mają też mieć większą czułość na światła, co poprawi jakość zdjęć wykonywanych przy słabym oświetleniu.

Przeczytaj:  iPhone SE z procesorem A9

Kuo zauważa również, że technologia Linx umożliwia symulację zoomu optycznego, więc dwu a nawet trzykrotne powiększenie obrazu jest możliwe w iPhone 7 Plus. Skorzystanie z niej jest oczywiste, nie wiadomo tylko w którym modelu Apple zdecyduje się ją wykorzystać.

Jak Ci się podobało?
Uwielbiam
0%
Zainteresowany
0%
Takie o...
0%
Co?
0%
Nienawidzę
0%
Rozczarowany
0%
About The Author
testuJEŻ