Newsy
CZYTASZ O:
iPhone 7 Plus z podwójnym tylnym aparatem?
0

iPhone 7 Plus z podwójnym tylnym aparatem?

by testuJEŻ3 lutego 2016

Minie trochę czasu, zanim na rynek wejdzie nowy iPhone, ale spekulacje na temat możliwych nowych funkcji już zaczynają się pojawiać.

Analityk Ming-Chi Kuo, który jest wiarygodnym źródłem jeśli chodzi o plotki technologiczne, opublikował notatkę z badań, nabytą przez Mac Rumours, w której mówi, że Apple pracuje nad wersją iPhona 7 Plus z dwoma aparatami z tyłu. Jest to o tyle możliwe, że firma w zeszłym roku wykupiła izraelskie przedsiębiorstwo Linx Imaging, zajmujące się aparatami fotograficznymi i na pewno wykorzysta nowy nabytek. Technologia Linx pozwala na użycie wielu czujników, które zmniejszają rozmiar systemu aparatów.

Wszystko nabiera sensu w kontekście uzyskania w zeszłym tygodniu przez Apple zgody na wykorzystanie mniejszej sferycznej fotokomórki i obiektywu, który eliminuje wybrzuszenie powstające na telefonie.

Podwójna konstrukcja aparatu, zgodnie z przewidywaniami Kuo, ma zostać użyta do stworzenia obrazów o wysokiej rozdzielczości, a nie dwóch osobnych zdjęć, czy chociażby ich wersji 3D. Obiektywy mają też mieć większą czułość na światła, co poprawi jakość zdjęć wykonywanych przy słabym oświetleniu.

Kuo zauważa również, że technologia Linx umożliwia symulację zoomu optycznego, więc dwu a nawet trzykrotne powiększenie obrazu jest możliwe w iPhone 7 Plus. Skorzystanie z niej jest oczywiste, nie wiadomo tylko w którym modelu Apple zdecyduje się ją wykorzystać.

Jak Ci się podobało?
Uwielbiam
0%
Zainteresowany
0%
Takie o...
0%
Co?
0%
Nienawidzę
0%
Rozczarowany
0%
About The Author
testuJEŻ